Stawianie balaski z PCV na ogrodzenie i furtkę sztachetowa nie wymaga pozwolenia na to ani informowania tego faktu gminie prócz wyjątkowych wypadków.

Konstrukcja ogrodzenia plastykowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachet nie potrzebuje pozwolenia na to oraz informowania tego faktu starostwu powiatowemu poza szczególnymi wypadkami.

Balaski z Winylu na plot i bramkę ogrodzeniowa nie przewyższające wysokości 2,2 m budowane pośrodku dwoma graniczącymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności urzędowych. Dotyczy to także ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:

  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów dróg prywatnych i wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ploty PVC na plot i furtę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy płotu powinno zawierać rodzaj ogrodzenia, procedurę wykonania jego instalacji a także zaplanowany termin zapoczątkowania budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia powinno się dołączyć deklaracje o prawie do zarządzania nieruchomością w zamysłach budowlanych oraz o ile jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Czasami do budowy plotki PCV na plot i bramkę ze sztachet wymagane są uzupełniające uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na miejsce wjazdu.

Konstrukcje płotu można zacząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie wcześniej protestu. Sprzeciw może zaistnieć w sytuacji, gdy zamierzane plot z Winylu na plot i bramę ze sztachetek jest niekompatybilne z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej szosy. W przypadku gdy przewidywane balustrady Winylowe na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowaprawdopodobnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi lub mienia, np. poprzez utrudnianie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować uzyskania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu jest ważne przez 2 lata. Brak zaczęcia prac przez ten okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia a także w przypadku chęci pobudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s